new logic

New Logic – DDH HAZY KÖLSCH

Kölsch to dosłownie piwo kolońskie. Jest to klasyka niemieckiego piwowarstwa, której można spróbować dziś jedynie w okolicach Kolonii. Ortodoksyjni Niemcy chcieli aby tym piwem przetrwała stara niemiecka tradycja piw górnej fermentacji. Były to jasne, lekkie piwa o wysokiej klarowności i ziołowych posmakach od tradycyjnych niemieckich chmieli.  

My chcieliśmy wnieść trochę nowofalowej myśli do tego stylu. Do owocowych estrów wytwarzanych przez kölschowe drożdże górnej fermentacji dodaliśmy podwójnie aromaty amerykańskich chmieli Azacca, Centennial i zupełnej nowości na rynku Trident. Dzięki temu kompozycja aromatów przypominać zaczyna tropikalne drinki z mango, pomelo, marakują przełamane nutami białego wina. Zrywamy też z tradycją klarownych piw i pozostawiamy naszego nowoczesnego kölscha jak najbardziej hazy. 

Słody: Pilzneński, pszeniczny 

Chmiele: Magnum, Centennial, Azacca, Trident 

Drożdże: Wyeast 2565 

SKŁAD

Jak podoba Ci się ta „nowa logika” (dosłownie New Logic)? Śmiało możesz komentować na tej stronie. Miło nam też będzie jeśli zostawisz tu swoją recenzję. 


Z racji tego, że każdy z nas jest również piwowarem domowym i lubimy się dzielić, pod poniższym linkiem możesz znaleźć recepturę tego piwa, nasze wskazówki oraz nabyć zestaw surowców.

Spróbuj uwarzyć je w domu samodzielnie. Może Ty też zarazisz się pasją piwowarską. 


A z czym Tobie kojarzy się New Logic? Śmiało możesz komentować na tej stronie. Miło nam też będzie jeśli zostawisz tu swoją recenzję. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *