rare vision

Rare Vision – Session IPA

IPA na stałe wrosło w świat piwowarstwa i stało się symbolem nowofalowej piwnej rewolucji rzemieślniczej. Niemal każdy kojarzy już że musi mieć wysoką goryczkę, buchać aromatem amerykańskich chmieli i mieć wysoki ekstrakt. Od wielu lat nie trzeba też już przypominać że jest to American IPA, choć jego protoplasta pochodzi z Anglii.  

Słody: Pilzneński, pszeniczny 

Chmiele: Magnum, Centennial, Azacca 

Drożdże: Wyeast 2565 

SKŁAD

My dopisaliśmy do tego stylu „Session” czyli sesyjne żeby ułatwić Ci spotkanie z tym stylem. Dzięki temu, że ekstrakt to zaledwie 12 Blg a zawartość alkoholu jest na poziomie nie wyższym niż 4,9 %, Rare Vision jest piwem lekkim i orzeźwiającym. Nieprzytłaczająca goryczka skontrowana jest przez optymalną słodowość, owocowe estry od drożdży górnej fermentacji oraz chmielowe aromaty amerykańskich chmieli Centannial i Azacca nadające piwu dodatkowe wrażenie jakby tam były cytrusy czy mango.  

Mamy nadzieję że spodoba Ci się ten „rzadki widok” (dosłownie Rare Vision) jakim jest lekka, sesyjna IPA. Śmiało możesz komentować na tej stronie. Miło nam też będzie jeśli zostawisz tu swoją recenzję. 


Z racji tego, że każdy z nas jest również piwowarem domowym i lubimy się dzielić, pod poniższym linkiem możesz znaleźć recepturę tego piwa a także nabyć zestaw surowców.

Spróbuj uwarzyć je w domu samodzielnie. Może Ty też zarazisz się pasją piwowarską. 


A z czym Tobie kojarzy się Rare Vision? Śmiało możesz komentować na tej stronie. Miło nam też będzie jeśli zostawisz tu swoją recenzję. 

3 odpowiedzi na “rare vision”

Lobster rare vision ipa link do receptury nie działa nie mogę nigdzie znaleźć proporcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *